Dnes bol v Nitre Piatok tekvicového

Pamätám si na časy, kedy podniky na nitrianske pešej zóne nariekali, že prišli o zákazníkov. Že ľudia sa už po pešej nešpacírujú. Dnešok vyzeral ale úplne inak ako vymreté mesto.

Akciu spoločne organizovali vybrané prevádzky na Kupeckej ulici a občianske združenia Zelená Zebra a Flot. Vyrezávali sa tekvice, hrala hudba, boli ochutnávky jedál a prišli aj foodbloggeri.

Piatok tekvicového v Nitre

Dobehol som tam až večer. Neviem akým zázrakom sa mi podarilo vypadnúť z bratislavskej piatkovej špičky a doraziť na miesto okolo šiestej. Tekvice svietili do tmy a zábava bola v plnom prúde. Chuťovky od Maťky a Zuzany som už ale nestihol ochutnať, všetko vypredali. Videl som ale pár vyrezávaných tekvíc, ktoré vytvoril Ronald. Zato Varič Daniel mi stihol odložiť poslednú porciu svojho tekvicového karí s jasmínovou ryžou. Chutilo parádne, recept bude mať čoskoro na svojom blogu.

Varič Daniel a jeho tekvicové karí

Kupecká ulica celkom živá

Kúsok ďalej mali rozložený stolík chalani zo Sveta bedničiek. Mali vyložený naozaj pestrú zmes vecí, od zeleniny, cez medy, víno až po čerstvé pečivo. Ochutnal som ich celozrnný kváskový chlieb, chutil veľmi dobre, žiaden suchár.

Svet bedničiek

Poslednú zastávku sme si dali v Gio Caffé. Už vopred pípali na Facebooku, že skúšajú spraviť tekvicovú zmrzlinu. Bol som zvedavý, ako to dopadlo. Neverili by ste, ale dobre. Dali do nej trochu zázvoru aj škoricu a výsledok bola zmrzlina. Jedinú výhradu mám, bola trochu drolivá, akoby múčna, ale neodvratné skupenstvo tekvice v tomto stave. V každom prípade ma to nerušilo natoľko, aby som si túto novú chuť nevedel vychutnať. Jednoznačne zážitok.

Gio Caffé

Tekvicová zmrzlina od Gio Caffé

Aj keď sme z akcie videli možno len polovicu, dávam všetky palce hore. Za výber vecí, špeciality aj lokálnosť. A v prvom aj poslednom rade aj za schopnosť urobiť niečo spoločne.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.