Najväčší obchod s delikatesami Meinl vo Viedni

Pred časom som navštívil najväčšie delikatesy na okolí. Nachádzajú sa v susednom Rakúsku vo Viedni. Sú to Meinl Delikatessen na námestí Am Graben kúsok od Stefans dómu. Rozprestierajú sa na dvoch podlažiach a podľa mňa tam treba ísť so sumou, ktorú chcete minúť, podobne ako keď idete do kasína. Akonáhle si sumu na míňanie nestanovíte, ste stratení a nakúpite všetko! Takže na prízemí je hneď prvý chyták – zmrzlina Haegen Dazs, asi jeden z najlepších na svete. Keď prejdete ďalej, vpravo sú chladené delikatesy ako jogurty a nápoje, potom sú tu snacky k pivu a vínu, džemy od výmyslu sveta, čoko nátierky, malé koláčiky, len tak na jedenkrát do úst, kompletne všetká čerstvá zelenina a ovocie, nádherne naaranžovaná. Hneď tri presklené výťahy vedľa seba vás vyvezú na prvé a zároveň aj posledné poschodie. Tam sa môžete rozhodnúť, či vystúpite vľavo alebo vpravo. Vľavo je reštaurácia a minútky, vpravo syry, cestoviny, oleje a octy. Smerom dozadu mini salámky, husacie pečienky na sto spôsobov, paštéty a nátierky, čaje a kávy. Ak máte problém niečo nájsť, kľudne sa obráťte na personál, radi vám pomôžu. Možno budete mať šťastie a po predajni vás prevedie pán Weber, dnes druhý najvyššie postavený človek v obchode. Poznám ho už veľa rokov, veľmi milo a zdvorilo v nemčine alebo angličtine vám poradí a všetko vysvetlí. Ak niečo nemajú v počtoch akých si prajete, vedzte, žiaden problém, dovezú vám to. Na prehliadku odporúčam aspoň 3 hodiny, ak si chcete všetko prezrieť a ovoňať. Sú to jediné veľké delikatesy v Rakúsku a stoja za to.

Nabudúce napíšem o delikatesách v Berlíne v obchodnom dome KaDeWe. Tie ma položili na lopatky so svojím 6 poschodím plnými delikates. Sú 5x väčšie ako Viedni.

http://www.meinlamgraben.at/

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (7)

 1. danuska.k

  no, zmrzlina Haegen Dazs nie je nic extra, iba cenou sa lisi, chutovo ako milion inych

 2. mňa do takéhoto obchodu radšej nepustiť… už by som asi nevyšla von :-) je to tam príliš drahé?

 3. Miro Kubecka

  Co sa tyky zmrzliny, tak si dovolim oponovat. Len pred kratkym casom sa u nas zacala predavat a dovtedy tu teda nebolo nic porovnatelne. Samozrejme, ak niekto cestuje natrafi aj na lepsie zmrzliny. Aj ja poznam lepsie, ale neporovnaval by som ju s masovou vyrobou zmrzliny u nas, ktory je priserna. U nas sa jej moze rovnat len Movenpick od Scholleru, ale aj ta sa robi len v uzkej skale. Takze este raz nesuhlasim. Haegen Dazs je skvela zmrzlina.

 4. danuska.k

  no, mna teda fakt nijako neohurila, zmrzlina od Tibaja z Podunajských Biskupic (zial, uz neexistuje) bola lepsia

 5. hm, miesto je to mozno zaujimave, ale tento clanok ma neprinuti ist sa tam pozriet – suche vymenovanie roznych druhov lahodok je asi rovnako zabavne ako telefonny zoznam.. :/

 6. Miro Kubecka

  Milá(ý) divani, nie som spisovateľ, chcel som sa len podeliť o zážitok a sprostredkovaťzaujimavé miesto. Prajem Ti veľa nudy a Kľudne tam nechoď.

 7. no ved sa nemusis hned urazat. ;)
  ale kedze zatial technologie neumoznuju cez net rovno aj ovoniavat a ochutnavat, od textov a obrazkov ocakavam nejake nahradne potesenie.. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.