Čítali ste už Jamieho? Nie knihu, ale magazín!

Jamie Magazine

nxovinka to nie je, pretože vonku je už štvrté číslo tohoto magazínu, ale so zatajeným dychom som čakal niekoľko čísiel, kam sa toto jeho najnovšie snaženie bude uberať. Teraz, aj po „obžratí“ sa fenoménom tejto kuchárskej osoby, môžem povedať, že kvalitnejší magazín o jedle som už dlho nedržal v rukách.

Rovnako príjemný šok je, že z magazínu z každej strany nevykúka vyškerený Jamie osobne, ale dáva rovnakým dielom priestor aj iným fenoménom a osobnostiam.

Jamie - receptárHrubý dvojmesačník je citeľne iný už na omak. Nečakajte žiadnu naleštenú kriedu, toto je matný recyklovaný papier. Šok je, ako dobre vyznievajú na taktomto papiery fotografie. Vôbec im to neuberá na údernosti, práve naopak. Rovnako príjemný šok je, že z magazínu z každej strany nevykúka vyškerený Jamie osobne, ale dáva rovnakým dielom priestor aj iným fenoménom a osobnostiam. V štvrtom čísle (júl/august) sú to napríklad Ostrovy Egejského mora, Výlet s Vespami na Sicíliu, Reštaurácia Plachuta vo Viedni, Reportáž o pekároch a chlebe, Komunitné roľníctvo v Tasmánii a fantastická perlička na záver každého dvojčísla – rozkladací receptár na každý mesiac (na fotke vpravo). Keďže je to dvojmesačník, tak rovno na dva. Stačí vytrhnúť a pripnúť na chladničku alebo stenu a človek sa zbaví najťažšej hamletovskej otázke v kuchyni – Čo mám zajtra navariť. Pri prvom čísle som si pomyslel, že si chalan na seba uplietol bič. Ale ako sa zdá, on je nepreberná studnica nápadov a receptov.

Magazínu sekundujú aj citlivo vyberané reklamy, Colu tu nenájdete, maximálne inzerciu na kvalitné olivové oleje, domáce spotrebiče, víkendové destinácie a najkomerčnejšie tam bolo hádam len vyhlásenie anglického obchoďáku Sainsbury’s, že prestali predávať vajíčka z klietkového chovu. Ostatná grafika je rovnako mlsná ako fotky a recepty, nič prehnane trendové, zato jemné a prehľadné.

Jamie Magazine nie je lacnota, jedno číslo za 3,99 £. Cestou na dovolenku som ho vo Viedni na letisku kúpil za 10€. Za vyššou cenou sa ale skrýva dvojčíslo, takže to celé deleno dva. Nech nežerem…

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (4)

 1. Marek Lorincz

  Hmm… vyzerá to lákavo, možno sa dá objednať aj od našich distribučných, teda dúfam, lebo do Viedne sa momentálne nechystám. Hmm…že výlet na Vespe na Sicíliu…mamma mia!!! Paráda

 2. Peter Ondrejka

  Marek, poinformujem sa, skusim zohnat :)

 3. Pripomenul si mi, ze som zabudol kupit posledny Apetit. Skusim sa pozriet v interpresse ci to tam nemaju :)

 4. Peter Ondrejka

  da sa objednat priamo na jeho web stranke :)

  http://www.jamieoliver.com/magazine/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.