Jeseň znamená veľa kníh o jedle

Pôvodne som chcel napísať bežné Omrvinky, spomenúť čo sa kde šuchlo, ale keď som zbadal to množstvo knižných noviniek, venujem tento sumár len im.

Poradie je voľné a uvádzam ho tak, ako som na jednotlivé knihy natrafil. Dúfam, že niektoré z nich doplnia náš prepchatý parapet (odfotená je len časť).

Kuchynské knihy

section divider

Kuchařka ze Svatojánu

O tejto knihe som písal, keď vyšiel prvý diel. Máme ju dodnes a myslím, že je to s prehladom najpoužívanejšia kniha v našej kuchyni.

Medzičasom vyšiel druhý diel Zahrada na talíři, ktorý som nestihol kúpiť. A keď som sa na to už už hotoval, Eva Francová stihla vydať rovno aj tretiu časť nazvanú Zdraví z kuchyně. Z receptov sa nadobro vytratili všetky živočíšne suroviny, ale autorka nemá problém doplniť, že si môže každý doplniť podľa vlastných stravovacích návykov. Tretí diel knihy stojí 14,02€.

section divider

Kváskovanie – Recepty z kvásku

Kníh o pečení chleba, kvásku a domácom pečive pridúda exponenciálnym radom. Jednu z nich práve vydala Natália Žúreková Štefková. Obsahuje recepty z kvásku – slané, sladké aj bezlepkové a dá sa kúpiť v papierovej (24,90€) aj PDF verzii (19,90€). Všetky ostatné informácie sa dozviete na stránke kvaskovanie.sk.

section divider

Kváskový chlieb. Pečenie s kváskom a divými kvasinkami

Moje predošlé tvrdenie hneď doplním aj o jeden zahraničný titul od Jane Mason. O chlebe napísala zatiaľ tri knihy, táto je zatiaľ poslednou a venuje sa len kvásku. Kniha výjde v novembri vo vydavateľstve Slovart a bude stáť 16,95€.

section divider

Príbehy z kuchyne

Táto kniha vznikla vďaka dvom foodblogerkám – Martiny Dorkinovej zo Stvory z kuchyne a Marty Marčákovej zo Story of a cake. Vďaka tomu, že sa obe venujú foodstylingu, sa do  ich čerstvo vydanej kuchárskej knihy dostali spolu s receptami aj tipy na fotenie jedla. Kniha stojí 13,59€.

section divider

Sladko, ľahko a s láskou

Foodblog Angie Bakes prerástol do knihy. Obsahuje 160 receptov na sladkosti, dezerty aj ich zdravšie alternatívy, priložená je aj šablóna na ozdobu torty. K dostaniu napríklad tu za 13,34€.

section divider

Slovak Wine Guide

Táto netradičná kniha vyšla v Slovarte, napísal ju Vladimír Hronský, someliér a spoluzakladateľ Asociácie someliérov Slovenskej republiky. Napriek všetkému vymenovanému je v angličtine, teda ideálna ako darček pre zahraničnú návštevu alebo priateľov. Ideálna na základnú orientáciu v slovenských vínach, stojí 16,95€, jej slovenská verzia o 2 eurá menej.

section divider

Pri káve o káve a kávovinách

Kávičkári ho už poznajú z predošlej knihy Povídaní o kávě. Pre neznalých uvediem, že Jozef Augustin je docent STU a zaoberá sa mikrobiológiou, klinickou farmáciou a potravinárskou technológiou. Popri káve vydal aj niekoľko kníh o čaji, ale najnovšie je to znovu o káve. Kniha je o histórii, pestovaní aj pražení a stojí  15,97€.

section divider

Kníh je na zozname o niečo viac, ale uvediem ich až keď sa budú dať kúpiť. Tipujem, že druhá vlna sa objaví niekedy koncom októbra, aby stihla vianočný trh. Už teraz viem o jednej pekárskej aj kávovej.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.