Omrvinky: festival kávy a čokolády a kopa drobností

Babie leto je v plnom prúde, už dva dni oberám jahody a do svetra. Natrúsilo sa mi doň aj pár noviniek.

Festival kávy a čokolády v Nitre

Festival kávy a čokolády v Nitre

Konal sa aj minulý rok, tento bude rozdelený na dve časti. Najprv bude víkend kávy (18. – 19. októbra), o týždeň neskôr zasa čokoláda (25. – 26. októbra). Vždy v čase od 10:00 do 18:00. Miesto zostáva rovnaké, OC Mlyny v centre mesta. Oproti minulému roku sa vymenilo pár pražiarní, ale väčšinu tu nájdete aj tento rok. Budú porovnávacie ochutnávky arabiky a robusty, menšie prednášky aj pár kávových súťaží, v latte art aj aeropresse. Akciu organizujú CafesLyra Chocolate.

Pôvodne som mal na festivale znova pražiť a variť kávu, nakoniec kvôli vážnejším rodinným dôvodom stihnem len nedeľnú prednášku o moka kávovaroch, čiže kotyogu, bude o 12:30.

Zakríkol som

V nedávnej recenzii kávovarov som sa divil, ako dlho vydržal môj espresso stroj. Zdá sa, že som sa divil právom, na la Pavoni práve odišla špirála. Meniť si ju nebudem tentoraz sám, plánujem zaniesť do Casa del Caffé.

Vyzerá to tak, že špirál sa tento týždeň len tak nezbavím. Po rokoch som sa konečne dokopal k tomu, že som objednal vypálenú špirálu v našom sporáku. Dôvod nie je ten, že sa blížia Vianoce a plánujem vypekať. Baumatic na Slovensku aj v Čechách minulý rok skončil. Preto kupujem, kým je čo. Možno aj pár súčiastok do zásoby. Web baumatic.sk vás presmeruje na servisnú firmu, ktorá prevzala náhradné diely. Inak zvyknem zháňať náhradné diely aj v českom eshope Nadeta, má takmer všetko aj na staré kuchynské stroje.

Ďalší zo série vreckových „espresso strojov“

Akoby nestačilo, je tu ďalšia hračka na kávu. Schválne som spočítal tie doterajšie: Handpresso, Mypressi Twist, Portaspresso, Piamo Espresso. Mená na tieto vynálezy sa pomaly míňajú, preto si ďalší uchmatol názov Minipresso. Princíp je dokola podobný ako na ostatných, nalejete horúcu vodu, napumpujete a pustíte. Rozdiel? Padá cena týchto hračiek. Predpredajovo stojí 39 dolárov.

Poznámka nakoniec

Káva s čokoládou

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.