Omrvinky: špeciálny rebríček podnikov, nož na maslo, pár správ a súťaž

Leto definitívne končí, ale vo vetre už cítim oheň aj teplo. Už teraz sa teším, čo všetko sa začne v septembri a čoho predzvesťou sú tieto Omrvinky.

Trochu iný rebríček reštaurácii

Rado Augustín skrížil niekoľko hodnotení a rebríčkov, aby vyrobil úplne nový zoznam. Okresaný a zaujímavý. Rovnako, ako milá debata pod článkom. Som zvedavý na ostatné kraje.

ekonomika.sme.sk/c/7346237/najlepsie-restauracie-slovenska-kde-sa-najete-do-15-eur-rebricek.html

Menúčka predané do Indie

Neviem, čo si mám o tejto správe myslieť. V každom prípade, Obedovať.sk je predané do Indie. Možno sa im podarí opraviť na ten stránke aspoň jednu vec. Aby mi napríklad pri hľadaní vegetariánskej reštaurácie prestalo konečne ponúkať podniky typu pizza&grill. P.S. to sa týka aj konkurencie, teda restauracie.sme.sk.

ekonomika.sme.sk/c/7344636/restauracne-weby-kupili-indovia-za-miliony-zaujali-ich-obedove-menu.html

Trochu iný nôž na maslo

V Austrálii mali evidentný problém s natieraním papundeklového chleba tvrdým maslom. Traja chlapíci si teda povedali, že vyzbierajú nejaké prachy na výrobu natierátka, ktoré to konečne zvládne. Vyzbierali zatiaľ viac ako 270.000 AUD, urobili pár dier do bežného príborového noža a bolo vybavené. Nôž robí z masla tenučké slížiky, ktoré sa dajú rozotrieť zrejme na akýkoľvek podradný chlieb. P.S. Keby si naďalej natierali svoj chlieb Vegemitom, ani nemuseli nič extra vymýšlať…

www.wired.com/2014/08/the-worlds-best-butterknife

Street Food Festival

Festival pouličného jedla bude mať na konci leta odbočku aj v Brne. 31. augusta ho nájdete v priestoroch kaviarne Industra a mraziarňach na Masnej 9.
www.streetfoodfestival.cz

Nový film s gastrotematikou

Volá sa The Hundred-Foot Journey, v slovenskom preklade Láska na karí a bude mať premiéru 4. septembra. Zápletka je v podstate fusion. Indická rodinka si otvorí svoj podnik hneď oproti michelinskej reštaurácie. Kuchyne sa samozrejme začnú mixovať, zvyšok treba dokukať v kine. Režíroval Lasse Hallström, hlavnú úlohu šéfky snobskej reštiky hrá Helen Mirren.

Ukážky z filmu vyzerajú fajn, veď mrknite sami:

www.youtube.com/watch?v=Y76zR_ALai4

Súťaž

Na spomínaný film sme dostali od Bontonfilmu dva lístky. Dávame ich do súťaže ako cenu pre jedného z vás, ak poslete správnu odpoveď na otázku a ak vás vyberieme.

Otázka je nasledovná a odpovedať musíte zhlavy: v ktorom filme ste naposledy videli Helen Mirren? Vaše odpovede posielajte najneskôr do tohoto piatku, 29. augusta polnoci, iba emailom na delikatesy (zatočenýznak) klimo (bodka) net.

Jediného výhercu vyhlásime nasledujúci deň, teda v sobotu 30. augusta v tomto istom článku. Súťaž je otvorená len pre súťažiacich zo Slovenska.

Vyhodnotenie

Odpovedí sme dostali len 10, zato všetky boli správne. Spomenuli ste napríklad Kráľovnú, Hitchcocka a najviac Red 2. Zo všetkých odpovedí vyhráva Irena Navračičová z Bratislavy. Gratulujeme, cenu posle Bontonfilm.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.