Kuchynské zlozvyky

Nedávno som v zápale kuchynského boja hľadal čistú čajovú lyžičku. Máme ich 28 a nenašiel som ani jednu.

Všetky boli v umývačke alebo špinavé v dreze. Vtedy som si uvedomil svoj kuchynský zlozvyk. Začal sa asi keď som robil v reštaurácii. Nad sporákom sme mali zavesené tri tucty veľkých kuchárskych lyžíc. Slúžili na všetko, miešanie aj ochutnávanie. A po jedinom použití končili v dreze. Presne týmto istým spôsobom u nás teraz „idú“ malé lyžičky. Dobre, pár ich za deň použije náš krpec, ale drvivá väčšina padne pri dennom varení. Aj keď sú v kategórii čajové, majú rôzne veľkosti. Vďaka tomu ich používame aj ako odmerky na soľ a kadečo iné. Prvá padne s rannou kávou, a potom to už ide.

Podobne ako lyžičky u nás miznú dezertné taniere. Krpec na nich dostáva ovocie alebo surovú zeleninu, ale znova padne väčšia časť pri varení. Najprv ako odkladacia plocha pre varechu, neskôr zas na porcovanie jedál pred servírovaním. Samozrejme, niekedy ich použijeme na ich pôvodný účel, na koláče. Skrátka, slúžia ako univerzálna malá podložka na čokoľvek.

Taniere a lyžičky

Lyžičky aj taniere majú ešte niečo spoločné. Luxus ich bezbrehého míňania si môžeme dovoliť len kvôli umývačke.

Za seba môžem povedať, že som mal ešte tretí zlozvyk. Behať po kuchyni s handrou prehodenou cez plece. Nepekná vec a som rád, že som sa jej zbavil. Teraz už handra visí na háčiku alebo je zastrčená na rúčke rúry. Použijem na čo mám a znovu zastrčím na rovnaké miesto. Na linku už nie, vzbĺkla mi len raz…

Pochváľte sa svojim kuchárskym manierom, máte nejaký?

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (3)

  1. Ja miniem vzdy hrozne vela vlhcenych utierok a nasledne suchych utierok!kedze robim velky bordel na linke musim si to po sebe stale upratovat. A este jeden blby zlozvyk: nechavam polky citronov na tanieriku na linke! Tak uz je to vonku a idem sa kajat :)

  2. S lyžičkami je to u nás rovnaké :-) 28 ich asi nemám, ale presne ako píšeš – polka v umývačke a polka nahádzaná v dreze, lebo chlapcom je zaťažko dať ich do umývačky. No a šuflík štandardne prázdny. Ale mám ešte iný zlozvyk, asi o dosť horší ako s lyžičkami, ale u mňa je to podobné s nožmi. Samozrejme, do umývačky ich nedávam, ale pravidelne končia všetky v dreze. Hanba mi, toho zlozvyku sa akosi neviem zbaviť. Ja som pri varení dosť veľký bordelár, takže mám čo vylepšovať v rámci kuchynského správania ;-)

  3. U mna su to kucharske knihy rozlozene po celom byte, preto si planujem kupit vacsiu policku na knihy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.