Festival už o pár dní + súťaž

Festival chutí Nitrianskeho kraja sa začne už túto sobotu o 10:00. Najťažšie organizačné veci máme dúfam už za sebou, teraz zostáva len sledovať predpoveď počasia.

Zoznam pozvaných vystavovateľov bol divokou jazdou prakticky až doteraz. Mrzí ma, že niekoľko zaujímavých mien nakoniec vypadlo (napríklad tunajšia stredná odborná škola gastronómie alebo nový pivovar Hop Grup), ale niekedy sa skrátka vesmír ohnúť nedá. Stalo sa ale aj pár zázrakov, pribudli mená, pri ktorých sme nedúfali, že sa im podarí prísť (napríklad reštaurácia Este Noche).

Keď sa teraz pozriem do svojej rozsiahlej excelovskej tabuľky, vidím tam 44 stánkov, ktoré budú ponúkať svoje špeciality. Z tohoto počtu bude 8 reštaurácii, 2 stánky s pivom, 5 vinárstiev a 4 stánky s kávou. Nealko budú zabezpečovať viacerí, od barmanov až po farmy.

Teším sa, že sa nám podarilo namixovať všetky stánky tak, aby si vzájomne nekonkurovali a ponuka bola čo najširšia. Dostali zadanie vymyslieť aj jednu špecialitu s použitím jahôd. Či ju majú, zistíte podľa jahody, ktorú budú mať označenú vedľa svojho mena na stánkoch.

Väčšina vystavovateľov bude ponúkať svoje špeciality za hotovosť. Ale nato, aby sme vedeli vytiahnuť mnohé z reštaurácii na námestie, sme museli použiť festivalové kupóny. Zaplatíte nimi vo všetkých reštauráciách, jedného vinára, jednom pube a jednom bare. Jeden kupón stojí 1 euro, predávať sa budú po 5 kusov a ich násobkoch (10, 15, 20…). Kúpiť ich budete môcť v NISYSe na začiatku pešej zóny, miesto bude jasne označené.

Počas festivalu budeme mať na mieste aj pomocníkov v bielych tričkách. Ak budete potrebovať poradiť, pokojne sa na nich môžete obrátiť. Plus, budú rozdávať malé brožúrky so zoznamom všetkých vystavovateľov. Nezabudnite si poskladať a odložiť, budete mať na vašich cestách minisprievodcu a nebudete musieť hľadať overené miesto, kde sa dobre najesť alebo nakúpiť.

Festival chutí - minibrožúrka

Keď budete na mieste, nezabudnite počúvať moderátorov akcie. Ak sa bude v niektorom zo stánkov diať niečo zaujímavé, upozornia vás nato.

Nateraz sa rozlúčim so súťažou, musím bežať do tlačiarne, doklepnúť zmluvy, večer pomerať námestie a rozmiestniť všetky stany. A samozrejme sledovať predpoveď počasia. Teším sa na vás.

www.festivalchuti.sk

Súťaž

Pre dvoch z vás máme festivalové kupóny v hodnote 15 eur. Stačí, keď nám do tohoto štvrtka 4. júna polnoci pošlete odpoveď na nasledovnú otázku: Koľko bude na festivale chutí gastronomických stánkov?

Správnu odpoveď posielajte len emailom na adresu delikatesy (zatočenýznak) klimo (bodka) net. Dvoch výhercov uverejníme v tomto článku piatok 5. júna.

Vyhodnotenie

Na mimoriadne ťažkú súťažnú otázku sme dostali spolu 10 odpovedí a všetky boli správne, na festivale malo byť 44 stánkov. Iris z Mono Café nám pomohla vybrať dvoch výhercov – sú nimi Zuzana Nosková a Helena Dorsicova Barkaiova, obe z Bratislavy. Gratulujeme, festivalové kupóny vás čakajú v Nitre.

P.S.

Deň po vyhlásení súťaže nám žiaľ odvolali dva stánky. Jeden kvôli náhlemu technickému zlyhaniu (Cider zo Zbrojníkov), druhý kvôli vážnym zdravotným problémom (reštaurácia Esta Noche).

Medzičasom je v Nitre slnečno a občas pofukuje aj príjemný chladivý vetrík. Rád vás v sobotu spolu so všetkými organizátormi uvidíme zajtra u nás.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.