Výlet na vianočné trhy do zámku Schlosshof (+fotogaléria)

Na zámok Schlosshof som bol pozvaný. Vraj sú tam vianočné trhy a že sa tam ideme pozrieť. Cesta na zámok je z Bratislavy cez Wolfstahl do Hainburgu, za nim odbočíme doprva (na sever) cez most ponad Dunaj a odtiaľ asi 5 kilometrov je zámok (asi 25 km od Bratislavy).

Parkoviská veľké a priestranné, organizované políciou. Vstupné pre dospelých činilo (páči sa mi toto slovo) 4 Eura za dospelého a 1 Euro za dieťa. Nie je to málo, ale v cene v ten deň (nedeľa 11.12.2011) bola aj prehliadka v slovenčine 3x denne a vstup do zámku a ostatné priestory, vrátane koniarne a ihrísk.

Trhy ponúkali skvelé a chutné delikatesy z mäsa a múky. Salámy, mäská, chleby, vianočné keksy a pečivo. Syry a hotové jedlá, gaštany a ozdoby na stromček, alebo keramiku, bižutériu… Navštívil som s priateľmi aj reštauráciu a chuť staroviedenskej zemiakovej polievky mi vyrazila dych, bola vynikajúca, vrátane taniera sudenej kuchyne s dipmi a pečivom. Nakladaný losos, pečené mäsko, prosciutto, salamky.

Trhy nie sú len pre dospelých. Práve deti sa tu budú cítiť veľmi dobre. Môžu si skúsiť upiecť vlastné vianočné pečivo, ktoré si môžu zobrať potom domov. Zajazdiť si pod dozorom na koňoch, hladkať lamy, kozy a kone, somáre… Hojdačky, preliezačky, kolotoče. Celé okolie krásne upravené, zo záhrady výhľad na Devínsku novú ves a Devín. Prekvapivý pohľad. Z niekoľkohodinovej návštevy mám dobrý pocit a vrele ju odporúčam všetkým, najmä rodinám s deťmi. Pre viac informácií si pozrite internetové stránky zámku – posledná možnosť navštíviť trhy je tento víkend, 17. a 18. decembra. Šťastnú cestu!

www.schlosshof.at
http://imperial-austria.at/en/2011/11/09/advent-auf-schloss-hof-5-8-12-2009/

Fotogaléria

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (6)

 1. ahoj. vdaka za peknu reportaz. co su tie gule 9 a 32 a preco su ofrflane?

  1. šak ofrflane cukrom… ;-)

  2. Miro Kubecka

   Kmarat mi spominal, ze ze ba Zahori sa take este kdesi robia a davaju sa hlavne pri narodeni dietata, ja som ich videl prvykrát a u nas maju take meno, je na to specialna zelezna konstrukcia a v nej sa vyprazaju v oleji, masti. Budem hladat na nete este, potom napisem viac.

   1. Zidek ich mal nedavno v tej relacii Nebicko v papulke, len neviem ktory diel to bol. Cesto bolo presne ako na fanky, akurat ze sa to hentak poskrucalo, narvalo do kliesti s dvoma polgulami a vysmazalo. Tu to je v archive STV http://www.stv.sk/online/archiv/nebicko-v-papulke?date=2011-11-10&id=47054 pozrite od 20. minuty.

 2. ach jaj och joj. na tomto blogu sa mi paci, ze sa tu nepapinka masicko so stavickou a nezapija dzusikom, ale uz sa tu ofrflavaju gule a spomina na nebicko v papulke. asi skusim http://www.delikatesy-2.sk

  1. To s tym orflanim som si len tipol, ci to tak myslel aj autor, to neviem
   S nebickom v papulke – prekonaj predsudky a mrkni tu cast o bozich milostiach ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.