Omrvinky: gastro-detektívka, festival a foodblogy

Nový projekt – Gastro-detektívka

Za posledný čas som dostal niekoľko starých kuchárskych kníh v nemčine a maďarčine, ktoré boli navyše popísané vlastnými receptami voľakedajších kuchárok. Vyhrabal som aj otcov počin, kde zaarchivoval starý receptár mojej prababky z Nitry, datovaný z roku 1917. Postupne som začal lúštiť rukou písané receptúry a prekladať si ich. Tak sa zrodila gastro-detektívka, nový projekt na delikatesy.sk. Budem sa postupne snažiť zreprodukovať tieto recepty, vypátrať suroviny a postupy, aby som vo finále mohol dané jedlo uvariť, nafotiť a zdokumentovať.

Slovak Food Festival

Od dnešného dňa po nedeľu sa bude na Bratislavskom hrade konať prvý ročník festivalu jedla Slovak Food Festival. Kto sa chce vybrať dnes, uvidí ryby, čokoládu a pralinky, grilovanie a stejky. Nasledujúci deň, v sobotu, budú exotickejšie prezentácie, napríklad fusion varenie, nízko-tepelné varenie sous-vide aj sushi. V nedeľu opäť grilovanie, ale aj whisky, čaje a jednoduché štvorchodové menu. Celý program aj ostatné informácie nájdete na tejto stránke www.slovakfoodfestival.sk/index.php?page_id=2.

50 najlepších foodblogov

Food-blogová móda sa ostatným svetom prehnala o čosi skôr ako u nás. Tak som našiel rebríček z minulého roka, ktorý zostavili podľa ankety noviny Times. Niektoré zo stránok sú priamočiare a jednoduché, iné zasa vedú pôvodne fotografi, ktorí začali variť. Nájdete tam všehochuť, oplatí sa prelúskať. Napíšte mi do komentárov, ktorý z tých 50-tich blogov sa páčil vám najviac.

choď na článok v The Times Online

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Komentáre (9)

  1. Mne tu stranku nejde otvorit :(

  2. ten clanok The Times Online…hlasi mi to chybu

  3. vcera som bol chvilu na tom food festivale popri obzerani hradu, tak kto si chce pozriet par fotiek, tak u mna, najviac sa mi paci profesionalny slovensky kuchar vylievajuci panvicu tam kde ma :-)

  4. ten clanok nejde ani mne, skusil som aj cez google hladat 50 of the world’s best food blogs times a vyhodi ten tvoj odkaz nefunkcny, problem bude u nich, asi ho stiahli

  5. Vazeni, ta stranka normalne funguje :)

  6. David Lebovitz, lebo pise z pariza, Chez Pim pre jej azijske recepty, Smitten Kitchen, pretoze ma rada sladke ako ja a vela z jej receptov pouzivam, Simply recipes pre nesladke rychle jedla a What’s for lunch honey pre super fotografie.

  7. článok + fotografie + videoreportáž zo Slovak Food Festival na spravodajsko-spoločenskom portáli Listuj.sk. Priamy link:

    http://www.listuj.sk/component/content/article/35-spolonos/238-bratislava-s-chuou-spoznaj-slovensko-na-slovak-food-festival-e.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.