Cviklový tatarák

Touto pochúťkou nás pohostila nedávno naša dobrá rodinná priateľka. Vyžaduje si trochu dlhšiu prípravu, ale ako pri všetkých delikatesách, stojí to zato.

Suroviny

– 3 stredne veľké cvikle
– polovicu cibule
– 1PL majonézy
– 2 ČL horčice
– soľ a čierne korenie

Najprv vezmite cviklu, umyte ju, odstráňte tvrdú stonku a zabaľte do alobalu. Môžete ju pokvapkať olejom a posypať trochou hrubej soli. Menším cviklám bude stačiť hodinka pečenia, väčšie budete musieť prepoliť alebo piecť dlhšie.

Po dopečení skontrolujte, či je aj v strede mäkká. Nechajte vychladnúť, ošúpte a nastrúhajte. Robil som to tak, že polovicu som nastrúhal najemno, druhú nahrubo. Ak má po nastrúhaní cvikla príliš veľa šťavy, dajte ju do sitka a nechajte odkvapkať. Ohromne červená záležitosť, tak si pri príprave dajte rukavice alebo následne umyte ruky octom…

Strúhadlo neumývajte, nahrubo ešte postrúhajte cibuľu. Do cvikle pridajte ešte 2 lyžičky horčice a lyžicu majonézy. Môžete dochutiť soľou a čiernym korením, dobre premiešajte a nechajte postáť v chlade.

Servírovať môzete s hriankou a čerstvým syrom, prípadne ricottou. Tým, že cvikla je bohatá na chuť, nepýta si výrazný syr, ktorý by ju prebíjal. Hrá hlavné husle, tak ju nechajte robiť chuť.

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someonePrint this page

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.